Apartamenti Meri

Wakacyjne mieszkanie w Castiglione della Pescaia? Wygodne, blisko plaży i starego centrum miasta? Proszę, oto ono!

Trzeba było znaleźć jakieś wakacyjne mieszkanie.

Broń Boże wygodne agriturismo z basenem, gdzieś w pobliżu. Mieszkanie. Najlepiej w pobliżu tego starego (z którym nie wiadomo, co się dzieje, bo w ubiegłym roku widzieliśmy, że cały dom jest zamknięty na głucho). I najlepiej podobne do tego starego. Dla czterech osób.

Na szczęście Castiglione składa się głównie z wakacyjnych mieszkań. Większość wynajmowana jest bezpośrednio – na ogrodzeniach i drzwiach wiszą tabliczki z numerami telefonów, ale od niedawna sporo można znaleźć w Internecie, np na Booking.com. I tam właśnie znaleźliśmy mieszkanie, położone dosłownie kilka domów dalej od tego „naszego”, przy tej samej via Cavour!

Dom z wakacyjnymi mieszkaniami (dwa na każdym piętrze, pięter trzy plus parter) nie miał wprawdzie wielkiego tarasu, ale w każdym apartamencie znajdował się spory balkon ze śniadaniowo-aperitifowym stoliczkiem i suszarką na pranie. Nasze mieszkanie (dla 5 osób) składało się z dwóch sporych sypialni, łazienki (z oknem) oraz pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Łóżka bardzo wygodne, mieszkanie czyste, w łazience tradycyjnie brakowało pod prysznicem czegoś, na czym można położyć szampon i żel do mycia (więc znowu kupiliśmy plastikowy organizer w COOPie…). Na dachu budynku znajdował się ogromny taras z widokiem na okolicę. Zresztą sami popatrzcie:

Dziwnym trafem nie sfotografowałam mieszkania – jedynie kawałek salonu z aneksem kuchennym, ale można je obejrzeć na stronie https://www.casecastiglione.com/ – tam też znajdziecie więcej informacji dotyczących cen i warunków, na wypadek, gdybyście chcieli spędzić w Castiglione wakacje. A do spędzenia tam wakacji nieustająco zachęcam, bo jest to miejsce idealne – bez względu na to, czy wybierzecie opcję „mieszkanie w miasteczku”, czy „ciszę w agriturismo„.

W rzeczywistości ten róż nie był uciążliwy. Kanapa posłużyła nam jako dodatkowe miejsce do spania. A okno wychodzi na wspomniany już balkon.

Lubię we Włoszech gotować, więc w wakacyjnym mieszkaniu potrzebuję wygodnej kuchni i jakiegoś odpowiednio zaopatrzonego sklepu w pobliżu. Ale czasami chcę zjeść kolację na mieście i byłoby miło mieć niedaleko dobrą restaurację. Tu miałam jedno i drugie. Do centrum miasteczka, pełnego barów, restauracji i kawiarni, idzie się wolnym tempem dziesięć minut.

Połowę krócej zajmuje dojście na plażę. Można wybierać między płatnymi plażami z leżakami, parasolami i całą infrastrukturą turystyczną, a bezpłatnymi odcinkami miejskimi. Nie zdecydowaliśmy się na kosmiczne ceny za leżaki i jedyne, czego nam nieco brakowało, to możliwość opłukania stóp z piasku przed założeniem butów. Ale umówmy się: te pięć minut do domu dramatem nie było.

Panicze zaakceptowali nowe mieszkanie, więc jest szansa, że tu wrócimy. Próba porzucenia Castiglione jest skazana na porażkę 😀

Valentina Menoni
Castiglione della Pescaia
Maremma Toscana
Tel 0039 0564 944012
Cell 0039 347 2628485
Cell 0039 339 1179932

© 2023, Jo. All rights reserved.

Leave a Reply