Nieznana Toskania i Romania. Katarzyna Nowacka

Czasami bywa tak, że masz w rękach książkę o ukochanym regionie i zamiast wywiesić na drzwiach kartkę: „Czytam. Nie przeszkadzać.”, kartkujesz ją z narastającym rozczarowaniem. To nie znaczy, że książka jest zła. Ale najwyraźniej zabrakło wam magii – tej nieuchwytnej nici sympatii łączącej książkę z czytelnikiem.

W Nieznanej Toskanii i Romanii mamy nieodwiedzane przez turystów miasteczka i zabytki, ukryte przed przypadkowym podróżnym ciekawostki, historyczne i kulturalne anegdoty, a także trochę lokalnej kuchni i spis miejscowych festynów. Jej autorka jest już w zasadzie lokalsem, a książka jest niejako konsekwencją prowadzonego przez nią od lat bloga. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć inną Toskanię, niż ta z objazdowych wycieczek i popularnych przewodników, znajdzie tu wskazówki na wagę złota. Ale mojego serca ani książka, ani blog, nie skradły (choć gdybym miała wybierać – wybrałabym blog) i na półkę w sypialni nie trafią.

Tak już w życiu jest – nie z każdym się zaprzyjaźniamy, nawet jeśli to fajna osoba. Spróbujcie – może na was czeka, z mnóstwem opowieści?


KSIĄŻKA: Nieznana Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc, Katarzyna Nowacka

BLOG: https://www.domzkamienia.com/

© 2023, Jo. All rights reserved.

2 Comments

Add Yours

Leave a Reply