Kontuzja

Wiecie, co to jest kaletka podbarkowa? Bo ja nie wiedziałam. Ba! W ogóle nie miałam pojęcia, że jest coś takiego, aż do chwili, kiedy okazało się, że przyczyną moich problemów z ramieniem jest właśnie zapalenie kaletki. Przewlekłe. I jeszcze jakieś dwa pomniejsze, co ucieszyło niezmiernie pana profesora od ortopedii, który mi robił USG – bo podobno taki zestaw rzadko się zdarza.

Chyba wspominałam, że jestem wyjątkową pacjentką, której zdarzają się wyjątkowe przypadki chorobowe, z serii: „Łał! Mogę zrobić kopię dla studentów?”.

No więc teraz też, trzech lekarzy powykręcało mi to biedne ramię, że prawie łzy mi wycisnęli z oczu. Znaczy z bólu. Ale z oczu. I przepisało leki. Problem jedynie w tym, że te leki nadwyrężyły wątpliwą równowagę mojego organizmu w sposób znaczny. Znaczy: utrudniający mocno utrudnione obecnie funkcjonowanie. I kiedy tak siedziałam załamana, że teraz to już chyba powinnam zacząć wybierać, na co chcę umrzeć: serce, żołądek czy ból kurwamać ramienia, że nie jestem w stanie podnieść ręki w celu umycia zębów, przypomniałam sobie, że przecież mam jeszcze tocznia i byłoby wielkim nietaktem umierać w tej sytuacji na coś innego. Zatem poszłam do szufladki, wyjęłam Acu Life – bionanoelektrody, które nakleja się koniom, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. I następnego dnia odstawiłam ośmiogodzinne prasowanie.

No głupia jestem, głupia… Ale generalnie chodziło mi o to, że Acu Life działa.

© 2023, Jo. All rights reserved.

3 Comments

Add Yours
 1. 1
  Quackie

  Co staw, to kaletka. I owszem, zapalają się czasem 🙁

  Z czego wynika, że trzeba zacząć chodzić po ludziach i pytać, stosownie do czasów: „Czy jest elektroda dla konia?”

  • 2
   Jo

   Nie neguję. Po prostu moja ręka do tej pory składała się z barku, ramienia, łokcia, przedramienia, nadgarstka, dłoni i palców. Mogłam jeszcze ewentualnie wymienić te palce, ale bez gwarancji, że się nie rąbnę przy którymś. A tu jakieś kaletki, proszę pana…

   To trochę tak, jak przy innych kontuzjach, kiedy człowiek uświadamia sobie posiadanie różnych dziwnych mięśni. Boleśnie.

Leave a Reply