Dwa wątki

Jak wiecie: mąż mnie od lat leczy u weterynarza. I chociaż zapewne większość z was ma mocno sceptyczną opinię na temat szarlatanerii w postaci bioenergetyki oraz homeopatii, pozostanę przy twierdzeniu, że na tym świecie jest wiele rzeczy, o których akademicka nauka nie ma pojęcia, albo które ubiera w naukowe parametry po wielu latach badań.

Wątek pierwszy…

… jest żartem z gatunku humour noir chociaż właściwsze by tu było black humor, bo zdecydowanie bliżej mu do angielskiego sarkazmu. No wiecie: mąż bezskutecznie szukający sposobu na bezpieczne (dla niego) wyeliminowanie żony… te wszystkie arszeniki i stare koronki, Panny Marple i Sherlocki Holmesy. I cała gama opowieści z (naszego) życia o nieudanych sposobach Pitera na wyprawienie mnie do lepszej rzeczywistości. OCZYWIŚCIE IRONICZNYCH. Ja po prostu od zawsze miałam skłonności do angielskiego humoru i im trudniejsza sytuacja, tym bardziej mi się on włącza.

Czy naprawdę muszę to wyjaśniać?

Wątek drugi…

… jest opowieścią o bolesnej walce z niedyspozycją zdrowotną. Mojej i moją. Uniemożliwiającej normalne funkcjonowanie. Opornej na leczenie. Albo nie dającej się leczyć w standardowy sposób. Bo na przykład reakcja na leki wyklucza ich stosowanie. Ale to już dobrze wiecie, więc nie będę się powtarzać, bo to nudne, jak cholera.

No i tak się złożyło, że ostatnio jest źle. Tak naprawdę źle. I nie bardzo można coś na to poradzić. Więc mój derogi (patrz: Kabarecik Olgi Lipińskiej i Pan Piotruś) mąż po pierwsze zafundował mi bioelektrody LifeWave, a po drugie kupił wreszcie przepisane przez homeopatę preparaty. I możecie sobie mówić, co chcecie, ale LW nie raz stawiały nas na nogi i w zasadzie jedyną ich wadą jest cena, a co do homeopatii sama osobiście byłam świadkiem załatwienia na cacy ropnej anginy w dwa dni, więc powiedzmy, że wolałabym, aby każdy pozostał przy własnych doświadczeniach, a nadal będziemy mogli się wzajemnie kochać 4 ever.

Mnie osobiście jest wszystko jedno. Może być nawet voo-doo i fińskie pajacyki z indiańskim szamanem. Byle dożyłabym kolejnych urodzin, najlepiej własnych (bo moje są pierwsze w kalendarzu, więc będzie najdłużej).

A tak się składa, że LW mamy od naszego weta, a homeopatka to jej córka. Więc kiedy na koniec zobaczyłam ten arszenik, to naprawdę byłoby dziwne, gdybym nie miała skojarzeń, jakie miałam. Nie uważacie?

© 2023, Jo. All rights reserved.

2 Comments

Add Yours
 1. 1
  Quackie

  Wątek 1 jest dla mnie całkowicie zrozumiały.

  Za wątek 2 dziękuję, o to mnie chodziło 🙂

  Zdrowiej, może być po arszeniku (chociaż zapewne lepiej by było po starych koronkach, ale jak się nie ma, co się lubi…)

  • 2
   Jo

   Zdrowieć po arszeniku niesie pewien element perwersyjnego surrealizmu, nie sądzisz? Albo przynajmniej jest mocno podejrzanym oksymoronem 😀

   Dziękuję 🙂

Leave a Reply