Akupunktura

Wielkie sprzątanie zaczęłam od porządkowania zdrowia. To znaczy: tego, co mi z niego zostało. A ponieważ konwencjonalna medycyna konsekwentnie popychała mnie w stronę drewnianej jesionki, postanowiłam skręcić na wschód i udałam się do akupunkturzysty.

Akupunktura nieodmiennie kojarzy mi się z tą sceną z Mulan, w której Duchy Przodków prowadzą taką konwersację:
– Z moimi dziećmi nie było kłopotów. Wszystkie zostały akupunkturzystami.
– Ale wszyscy nie mogą zostać akupunkturzystami!

Tu Duchów Przodków nie było, natomiast był doktor od akupunktury, który wbił mi dwadzieścia igieł, powiedział, że mogę być nieco osłabiona i kazał wrócić w środę o dziesiątej trzydzieści.

Całe szczęście, że na te atrakcje zawoził mnie mąż (no wiecie: nadal próbuje… skoro poprzednie opcje usunięcia mnie z tego świata nie zadziałały, a głupia kaletka sama się naprawiła, to może igły…), bo o własnych siłach bym do domu nie wróciła.

Teraz leżę i umieram.

Jeśli dożyję środy, to napiszę wam, co było dalej.

© 2023, Jo. All rights reserved.

9 Comments

Add Yours
 1. 1
  Quackie

  Yyy. No dobrze, ale działa ta akupunktura, czy nie?

  Znaczy leżysz i umierasz tak jak np. człowiek po masażu, który przez lata spinał mięśnie i nawet o tym nie wiedział, a jak przyszło co do czego, to płakał pod dłońmi masażysty/masażystki rzewnymi łzami, ale generalnie wie, że to po to, żeby odczuć ostatecznie ulgę?

 2. 5
  Jo

  Wczoraj było ciepło. Piter po powrocie z wieczornego spaceru z psem mówił, że się ugotował w bluzie.
  Dzisiaj, kiedy za chwilę jadę na zabieg, do którego muszę odsłonić kolana i łokcie i najwygodniej by mi było założyć krótsze spodnie i koszulkę z krótkim rękawem, jest 16 stopni. Uważam to za osobistą szykanę.

 3. 6
  jaerk1

  Gdybyś podczas akupunktury ćwiczyła jogę sądzę, że nastąpiłaby kumulacja pozytywnych bodźców i ta kumulacja spowodowałaby odmłodzenie organizmu o 26 lat.
  Ps. Chodzi o to, że organizm młodszy o 26 lat może przyjmować podwójne dawki prosecco bez żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych;-)

Leave a Reply