O Nowym Jorku w wilanowskiej bibliotece

W ubiegłym tygodniu mama prosiła żebym sprawdził w wilanowskiej bibliotece czy można przynieść do nich niepotrzebne książki. Tam zobaczyłem plakat z informacją o spotkaniu z Magdaleną Żelazowską – autorką książek o Ameryce/Nowym Jorku. Znam te książki, bo dostałem jedną na gwiazdkę i mi się spodobały.

Od jakiegoś czasu ciągle chodzi mi po głowie Ameryka (pewnie ma to związek z moimi ulubionymi filmami i serialami). Marzy mi się żeby tam polecieć i zwiedzić Manhattan.

W książkach były super zdjęcia i historie. Pomyślałem że może fajnie byłoby spotkać osobę która to napisała. W ten sposób wczoraj pojechaliśmy wszyscy do biblioteki. Kuba trochę się nudził, ale dał radę. A ja z ciekawością posłuchałem jak pani Magdalena opowiadała o życiu w Ameryce. Po spotkaniu podpisywała z córką książki i okazało się że nie ma długopisu. Na szczęście uratowałem sytuację: zabrałem cały zestaw długopisów! Pani Magdalena podpisała mi wszystkie książki, a jej córka zrobiła ładne obrazki.

© 2024, Jan Piotrowicz. All rights reserved.

7 Comments

Add Yours
  1. 4
    Ewa Natalia

    Ale miałeś farta, Janek. Wspaniale, że chodzisz na takie spotkania. Pożyczysz książkę? Oddaję, nie niszczę, używam zakładek

  2. 6
    Quackie

    Doskonały wpis, bardzo dziękuję. Mamy tu w domu książki Wojciecha Orlińskiego („Ameryka nie istnieje”) i Marka Wałkuskiego („Ameryka po kaWałku”), więc temat interesujący – zasugeruję żonie kolejne lektury!

Leave a Reply