Muzeum Hergé’a

Ponieważ padało, rodzice zaproponowali przejażdżkę samochodem. Nie miałem pojęcia dokąd nas zabiorą… Nawet kiedy wjechaliśmy do Belgii nie przypuszczałem, że zbliżamy się do miejsca o którym marzyłem od lat. Było trochę zamieszania, bo nie mogliśmy znaleźć miejsca do parkowania i zrobiło się trochę nerwowo.

Jak już przedarliśmy się przez te wszystkie krzaki to mnie po prostu zamurowało.

Muzeum Hergé’a. Po prostu mowę mi odjęło!!!

Uwielbiam Tintina od 2011-2012. Zbieram komiksy i filmy, a w styczniu nawet zrobiłem figurkę lego! I nigdy, przenigdy nie przyszło mi na myśl że tu będę!

Sklepik

Najpierw byliśmy w sklepiku, tam było wszystko! Moja mama była przerażona. Były tam komiksy, zabawki, figurki, kartki, koszulki, gry, albumy, kubki, po prostu wszystko.

Muzeum

Przy wejściu do muzeum można wziąć kartę zadań: w każdej sali jest jakaś zagadka do rozwiązania. Super zabawa, ale nie myślcie że to takie łatwe. W ostatniej sali utknęliśmy na dobre i wszyscy (może poza Kubą) szukaliśmy brakujących elementów. To był koszmar. Ale myślę że to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci wystawą.

Wystawa jest OGROMNA! Składa się z ośmiu sal i zwiedza się ją ponad dwie godziny. Jest tam wszystko: o Tintinie i o Hergu: oryginalne szkice rysunków, komiksy, plakaty, wszystkie wydane komiksy, nieukończony Alph Art, modele pojazdów Tintina, no i artefakty – te które nie mogliśmy tam znaleźć. Dwie godziny to dla mnie było za mało, mógłbym spędzić tam dwa dni.

Po prostu byłem wzruszająco szczęśliwy. To było coś niesamowitego.

Te dwie godziny nieco nas zmęczyły, poszliśmy do kawiarni żeby odpocząć i się napić. Zamówiliśmy najlepsze naleśniki z lodami i sosem belgijskiej czekolady. Przepycha!

A wychodząc wysępiłem jeszcze koszulkę z Tintinem ;).

To była najlepsza wycieczka w moim życiu.


Mam tyle zdjęć zrobionych że admin mi tu nie puści. Zapraszam na mój IG https://www.instagram.com/p/C6mX3lGiUgl/?img_index=1

A tu wrzucimy zdjęcia które robiła moja mama…

(Tak, moich zdjęć było O WIELE więcej…)

© 2024, Jan Piotrowicz. All rights reserved.

10 Comments

Add Yours
 1. 3
  Quackie

  „Najpierw byliśmy w sklepiku, tam było wszystko! Moja mama była przerażona.”

  To brzmi jak zdanie z Chmielewskiej. Albo z Mikołajka, żeby być nieco bliżej realiów (francuskojęzycznych, powiedzmy 😉 )

  • 8
   Jo

   Nie mam cienia pojęcia, jak nam się to udało 🤪

   Zwłaszcza w (licznych) chwilach, kiedy samo pcha się: „Ej, bo pożałujesz!”. 😂

 2. 9
  Jaerk1

  Cześć. Najbardziej oczywiście podobało mi się przerażenie twojej mamy:-). Super wpis. Bez zbędnego wodolejstwa – czysta relacja z wycieczki. Tak trzymaj. Mnie się podobała ta notka.

Leave a Reply