Chicken soup

Jedną z wielu atrakcji wychowywania autystycznych dzieci jest ich wybiórczość jedzeniowa. Przy czym jeśli piszę „wybiórczość żywieniowa”, to ktoś może to odebrać jako interesujące urozmaicenie, natomiast w praktyce oznacza to codzienny koszmar.

Rosół. Wiadomo: jeśli go gotujemy – Kuba nie tknie. Natomiast jeśli jest sobota i na kuchni nie widać rosołowego gara – na bank będzie go żądał. Przywykliśmy. Mamy swoje tarcze obronne. Na ogół działają.

Jedną jest zamrażanie porcji innej zupy, na wypadek, gdyby Jakub zażądał dajmy na to żurku. Albo rosołu, jeśli akurat jemy inną zupę – patrz uwaga o innej zupie. Czasami z części rosołu robimy pomidorową i zażywamy delikwenta dwiema opcjami do wyboru. Albo… robimy mały przekręt.

Przekręt polega na tym, że jeśli gotujemy tylko rosół i akurat nie mamy niczego w zamrażarce na zastępstwo, dodajemy do porcji dla Jakuba pokrojone mięso z rosołowej kury, kilka marchewek i garść drobnego makaronu.

Rosołu nie tknie. Ale chicken soup uwielbia.

© 2023, Jo. All rights reserved.

6 Comments

Add Yours
 1. 1
  makowka9

  To na zdjęciu to chicken soup?
  Dla mnie to rosół i wygląda super. Nabrałam ochoty, ale nieeee nie chce mi się iść do sklepu i gotować. Musimy pozjadać to co jest.

 2. 5
  Quackie

  Język w tym przypadku najwyraźniej rządzi.

  Co przywodzi mi na myśl, że być może i inne problemy dałoby się w ten sposób obejść (jeżeli nie rozwiązać). Ale nie mam konkretnego pomysłu na razie.

Leave a Reply